The All-20th Century CAL Teams


BOYS

First Team
F --- Chris Ford, Holy Spirit 1964-68
F --- Rick Harmon, Middle Township 1974-78
C --- Reggie Miller, Pleasantville 1972-76
G --- LaMarr Greer, Middle Township 1992-94
G --- John Leahy, Middle Township/Wildwood Catholic 1986-90

Second Team
F --- Edgar Allen, Atlantic City 1964-68
F --- Lou Roe, Atlantic City 1988-91
C --- Walt Montford, Atlantic City 1971-75
G --- Skip Castaldi, Mainland 1961-65
G --- Willie Glass, Atlantic City 1980-83

Third Team
F --- Dan Leahy, Wildwood Catholic 1984-88
F --- Andrew Sullivan, St. Augustine Prep 1997-99
C --- Alan Shaw, Millville 1965-69
G --- Bill Fisher, Ocean City 1973-76
G --- Jamar Perry, Pleasantville 1993-96

Fourth Team
F --- Dave Calloway, St. Joseph 1984-87
F --- Cliff Johnson, Millville 1967-70
C --- Dan Merrifield, Mainland 1978-81
G --- Tony Davenport, Pleasantville 1976-79
G --- Ken Leary, Ocean City 1958-61

Fifth Team
F --- Antwan Dozier, Pleasantville 1998-2001
F --- Mike Kouser, St. Augustine 1994-97
C --- Bob Coleman, Atlantic City 1978-81
G --- Brendan Connor, Wildwood 1986-89
G --- Charlie Wise, Lower Cape May 1968-72

Sixth Team
F --- Harry Hayward, Wildwood 1964-67
F --- Clifton Jones, Pleasantville 1993-96
C --- Rob Higbee, Mainland 1986-90
G --- Len Burrell, Oakcrest 1975-78
G --- Terence Ward, Egg Harbor Township 1994-97


GIRLS

First Team
F --- Lisa Foglio, Ocean City 1975-79
F --- Shea Matlock, Egg Harbor Township/Holy Spirit 1989-93
C --- Jen MacNeill, Egg Harbor Township 1989-93
G --- Mary Gavin, Wildwood Catholic 1980-84
G --- Monica Johnson, Wildwood 1998-2001

Second Team
F --- Valeria Jones, Atlantic City 1978-82
F --- Meghan McIntyre, Mainland 1993-97
C --- Darlene Johnson, Cumberland 1985-89
G --- Faye Gerald, Pleasantville 1977-81
G --- Diane Snow, Ocean City 1971-75

Third Team
F --- Melissa Coursey, Millville 1991-94
F --- Jeanne Mohr, Oakcrest 1969-73
C --- Stephanie Vanderslice, Ocean City 1974-78
G --- Pam Elliott, Atlantic City 1976-80
G --- Karen Shutz, Egg Harbor Township 1992-96

Fourth Team
F --- Angie Evans, Mainland 1983-87
F --- Merri Jones, Middle Township 1992-95
C --- Alkanease Garrett, Atlantic City 1990-93
G --- Anne Brinkmann, Ocean City 1977-80
G --- Teresa Polini, Wildwood 1992-96

Fifth Team
F --- Carol Blum, Wildwood Catholic 1986-90
F --- Margaret Rowell, Ocean City 1987-90
C --- Laurie Carter, Atlantic City 1982-84
G --- Christina Smith, Hammonton 1991-94
G --- Jennifer Snyder, Middle Township 1982-85